نمایش فایل*دانلود تحقیق جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص*

دانلود جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص,تحقیق جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص,مقاله جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص,جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 صدانلود تحقیق جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص|40108532|rfj|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 20 ص را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 24 صفحه

بسمه تعالی جایگاه بورس در سیاستهای اصل 44 و لایحه اجرای اصل 44 چکیده : اجرای اصل 44 قانون اساسی از سوی بسیاری از صاحب‌نظران به عنوان نقطه عطفی در تحولات آتی و پیش‌رفت اقتصادی کشور محسوب می شود .
در این راستا باید نقش بورس اوراق بهادار به عنوان مکانی برای اجرایی کردن این اصل به خوبی تحلیل و بررسی شود .
در این مقاله سعی شده است ضمن تشریح کلی این اصل و نقش آن در پیش‌رفت کلی کشور و سند چشم انداز 20ساله به تبیین تاثیرات آن در بورس اوراق بهادار پرداخته شود .
در ضمن ملزومات بستر سازی در بورس برای اجرای هرچه بهتر این اصل و هم‌چنین نکات ضعف موجود بررسی و پیشنهادهایی نیز ارایه شده است .
واژه های کلیدی : اصل 44 قانون اساسی- بورس اوراق بهادار – پیش‌رفت اقتصادی – بازار سرمایه مقدمه : با توجه به وضعیت اقتصاد ایران در سال‌های گذشته و سیطره دولت بر بخش‌ عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی، بخش غیر دولتی از جایگاه چندانی در فعالیت‌های اقتصادی برخوردار نبوده و این امر و اوامری هم‌چون جهش اقتصادی ، ارتقای بهره‌وری ، کاهش تصدی‌گری دولت و مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری به منظور افزایش رقابت‌پذیری و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی، شکل گیری تحول اساسی در اقتصاد ایران را ضروری می کرد .
هدف از تدوین سیاست‌های کلی اصل 44 توجه به ضرورت شتاب گرفتن رشد و توسعه اقتصادی کشور مبنی بر اجرای عدالت اجتماعی و فقرزدایی در چارچوب چشم انداز 20 ساله کشور ، تغییر نقش دولت از مالکیت و مدیریت مستقیم بنگاه به سیاست‌گذاری و هدایت ونظارت،‌ توانمند سازی بخش های خصوصی و تعاونی در اقتصاد و حمایت از آن برای رقابت کالا ها در بازارهای بین المللی، آماده سازی بنگاه های داخلی برای مواجهه هوشمندانه با قواعد تجارت جهانی در یک فرآیند تدریجی و هدفمند، توسعه سرمایه انسانی دانش پایه و متخصص ، توسعه و ارتقای استانداردهای ملی وانطباق نظام های ارزیابی کیفیت با استانداردهای بین المللی و برای گیری خصوصی سازی در راستای افزایش کارآیی و رقابت پذیری و گسترش مالکیت عمومی و واگذاری 80 درصد از سهام بنگاه‌های دولتی مشمول صدور اصل 44 به بخش های خصوصی شرکت های تعاونی سهامی عام و بنگاه‌های عمومی غیردولتی با شرایطی مجاز است.
به طور طبیعی واگذاری این حجم عظیم سهام در بازار بورس اوراق بهادار علاوه بر تاثیر مثبتی که در بازار سرمایه کشور به وجود خواهد آورد ،به تحولی اساسی در اقتصاد کشور نیز منجر خواهد شد.
این مقاله به دنبال آن است که تصویر کلی از اصل 44 و تاثیرات آن بر بورس و هم‌چنین موانع و راهکارهای اجرایی در این راستا را ارایه دهد .
تاریخچه اصل 44 مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1380 سیاست‌های اصل 44 را در 3 بند تصویب و برای تصویب نهایی به مقام معظم رهبری ارایه کرد و ایشان ضمن اشاره به نکاتی پیرامون آن خواستار بررسی بیشترشدند .
پس از این مقطع سند چشم انداز20 ساله کشوردرآذرماه 1382 ابلاغ شد بر اساس سند چشم انداز20 ساله، ایران کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی وفن آوری درسطح منطقه ، با هویت اسلامی وانقلابی وباتعامل سازنده وموثر درروابط بین الملل است.
اقدامات اساسی برای تحقق چشم اندازنیز عبارت از اصلاح نظام اقتصادی ایران، اصلاح نظام اداری و مدیریتی کشور، تشکیل یک ستاد و س


مطالب دیگر:
بتن ها ی دیر گدازبتن و خواص آنبتن های توانمند و ویژهدانلود مقاله سیستم های فتوولتائیک یا سلول های خورشیدیبتنهای مقاوم در اجرابرآورد مولفه های نیروهای آئروالاستیك بر سازه های بلندبرج‌های دوقلوی پتروناسبرداشت از بناهای تاریخی - خانه حكیم باشی در كاشانبررسی تغییر مکان نسبی سازه های بلند فلزی با تغییر سیستم مهاربندی در ارتفاعبررسی ایمنی حمل و نقل در كشور آمریكابررسی رفتار كلی قابهای میان پر تحت اثر نیروهای جانبیبررسی شیمیایی و میكروبی آب آب‌انبارهای روستایی در استان گلستانفرسودگی و تخریب سازه های بتنیبررسی عوامل مؤثر بر كیفیت بتنبررسی تاثیر معماری بر سینمای اكسپرسیونیستبنا های اولیه مسجد جامع كبیر یزدبناهای مذهبی 104 صبناهای مذهبی 60 صپژوهش حرارت مرکزی با آبگرمپژوهش راهسازی روش جامع ارزیابی اثرات اقتصادی پروژه های ساخت بزرگراه فدرالپژوهش نقشه برداریپژوهشی پیرامون امامزاده های زید و یحییپست مدرنیسم و هنرهای تجسمیپشم سنگ چیست؟پل ها و انواع آن