نمایش فایل*دانلود تحقیق جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص*

دانلود جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص,تحقیق جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص,مقاله جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص,جامعه شناسی و علم سیاست 33 صدانلود تحقیق جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص|40108529|rfj|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق جامعه شناسی و علم سیاست 33 ص را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 29 صفحه

جامعه شناسی و علم سیاست جامعه شناسی مطالعه رفتار انسان در زمینه اجتماعی است.
بنابراین جامعه واحد اساسی تحلیل است و ازاین جهت جامعه شناسی با روانشناسی که واحد اساسی تحلیل آن فرد انسانی است تفاوت دارد.
جامعه را می توان گروهبندی متمایز و به هم پیوسته ای از افراد انسانی تعریف کرد که در مجاورت یکدیگر زندگی می کنند و رفتارشان با عادات، هنجارها و اعتقادات مشترک فراوانی مشخص می شود که آن را از گروه بندیهای انسانی دیگر که عادات، هنجارها و اعتقادات آشکارا متفاوتی دارند متمایز می کند.
اصطلاح جامعه شناسی را اگوست کنت که یکی از بنیادگذاران این رشته است وضع کرد.
هم کنت و هم هربرت اسپنسر یکی دیگر از نبیادگذاران جامعه شناسی، تاکید کرده اند که جامعه واحد اصلی تحلیل جامعه شناختی است.
تعیین بنیادگذاران یکی از رشته های تقریبا جدید دانشگاهی ممکن است کار نسبتا ساده ای به نظر برسد، اما همیشه مساله ای ذهنی است و برخی از صاحبنظران ممکن است بخواهند نامهای دیگری را از قبیل کارل مارکس ، امیل دورکیم یا ماکس وبر ، بر آن اسامی بیفزایند یا حتی جایگزین آنها کنند.
در هر صورت آنها خواه بنیادگذار جامعه شناسی بوده باشند یا نباشند، هر سه ، سهم عمده ای هم از جهت نظری و هم تجربی در پیدایش و توسعه جامعه شناسی داشته اند.
مارکس دانشمندی صاحبنظر در چند رشته، از قبیل تاریخ، فلسفه سیاسی و اقتصاد بود و البته فعالانه در سیاست شرکت داشت.
کاوشها و نظرهای وی درباره رابطه بین سیاست، اقتصاد و جامعه که او ناخواسته نام خود را به آنها داده دلیلی گویا بر سهمی است که او در پیشرفت جامعه شناسی داشته است.
اندیشه های دورکیم در مورد تقسیم کار یا تخصصی شدن نقشها در جامعه نیز از اهمیت بسیار برخوردار بود و مطالعات وی درباره مذهب و خودکشی نمونه های برجسته پژوهش جامعه شناختی، بویژه از نظر استفاده از آمار بود.
وبر، هم منتقد مارکس و هم به وجودآورنده مفاهیم متعددی درباره دولت، قدرت، اقتدار، و مشروعیت و نقش اندیشه ها یا نظامهای ارزشی در تکامل و دگرگونیهای جامعه بود.
هر چند اندیشه های مارکس و وبر در توسعه جامعه شناسی مهم بوده است، دلیل بهتری وجود دارد که آنها را بنیادگذار جامعه شناسی سیاسی بنامیم.
اما این موضوعی است که باید در مباحث بعدی مطرح شود.
بنا به تعریف، می توان گفت که جامعه شناسی شامل علم سیاست است.
در هر حال، سیاست در زمینه ای اجتماعی رخ می دهد، اما به منزله یک رشته دانشگاهی، سیاست تقریبا به طور کامل جدا از جامعه شناسی توسعه یافته است.
در اروپا، مطالعه سیاست از مطالعات حقوقی و بویژه و به طور منطقی از مطالعه قانونی اساسی نشات گرفت.
در بریتانیا و تا اندازه ای کمتر در ایالات متحده، مطالعه سیاست اساسا از مطالعه تاریخ سرچشمه گرفت.
بدیهی است این هر دو تحول کاملا منطقی بودند ، اما به وضعیتی انجامیدند که در آن مطالعه سیاست چندان وجه اشتراکی با جامعه شناسی نداشت.
گذشته از هر اختلاف نظری در مورد ادعای علومی مانند جامعه شناسی، روانشناسی و اقتصاد مبنی بر « علم » اجتماعی بودن، اختلاف نظری درباره موضوع مورد مطالعه آنها وجود نداشته است.
نه تنها علم سیاست بیشتر به شبه علم بودن متهم گردیده ، بلکه همواره اختلاف نظ


مطالب دیگر:
اشعارحافظ مخصوص مشاعرهپاورپوینت با موضوع آشنایی با اثرات زیست محیطی طرح های آب و خاک و توسعه پایدار محیط زیستپاورپوینت با موضوع آشنایی با دستگاه هاواژ و روش های بهینه سازی استخراج سنگپاورپوینت با موضوع جایگزینهای چربی فرمولاسیون مواد غذاییپاورپوینت با موضوع نظارت بر سامانه های تأمین آب آشامیدنیجزوه کلاسی و کامل 3D Max و Vrayپاورپوینت با موضوع انضباط سازمانیپاورپوینت با موضوع بیماریهای تنفسی ناشی از کارپاورپوینت با موضوع كنترل كيفي آزمايشگاه ميكروب شناسيپاورپوینت با موضوع زیست شناسی سلولی و مولکولیپاورپوینت با موضوع میکروبیولوژی عمومیپاورپوینت با موضوع میکروبیولوژی مواد غذاییدیوار حائلپاورپوینت با موضوع آشنایی با بیماری های فارنژیت و برونشیتپاورپوینت با موضوع بررسی رشد انسان در طول چرخه حياتپاورپوینت با موضوع قدرت انتقاد سازندهپاورپوینت با موضوع مديريت مواد خطرناك شيميايي و بيولوژيكيدانلود فایل اماده لیزر برشی پازلی ساعت سنپیترزبورگ با فرمت کورل برای چوب و پلکسی 3 میلیمتریدانلود فایل لایه باز مجموعه ای 50 عددی از طرح های هنری و گرافیکی ماندلا با فرمت cdr پاورپوینت با موضوع اقدامات اولیه در برخورد با مسمومیت هاپاورپوینت با موضوع آموزش و مشاوره بیمارانپاورپوینت با موضوع ایمونولوژی سرطانپاورپوینت مروری بر چند کاربرد ماتریس نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدیدها (SWOT)پاورپوینت میکروب شناسی سیستم ادراریپاورپوینت با موضوع هورمون و ورزش