نمایش فایل*دانلود تحقیق ثبت املاک*

دانلود ثبت املاک,تحقیق ثبت املاک,مقاله ثبت املاک,ثبت املاکدانلود تحقیق ثبت املاک|40108526|rfj|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق ثبت املاک را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 100 صفحه

مقدمه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بعنوان یکی از کهن ترین دستگاه های اداری از جمله نهادهای حاکمیتی است که اعتبار بخشی ،تثبیت و حمایت از حقوق مالکیت مشروع و قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه را بر عهده داشته و با مشارکت در تنظیم روابط و مناسبات اقتصادی و اجتماعی کشور نقش موثری را ایفا می نماید.
از طرفی این سازمان به جهت مجموعه وظایف وماموریتهای قانونی خود در ایجاد بسترهای لازم برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور نقش بسزایی داشته و به نوعی می توان ثبت را زمینه ساز توسعه پایدار کشور در نظر گرفت.
نظام و ساختار اولیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نوع خود نسبتا مترقی بوده و از ابتدای تاسیس بخشی از وظایف اجرایی آن برعهده نهادهای تخصصی مدنی (دفاتراسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق)گذشته شده است .
این دفاتر دارای استقلال مالی بوده و بصورت خصوصی اداره می شوند.
اما انتخاب و گزینش سردفتران (مدیریت دفاتر) توسط سازمان انجام می گیرد و همه فعالیت های آنها منطبق بر قوانین مربوطه و تحت نظارت و مطابق با چهارچوب و سیاستهای ابلاغی از سوی سازمان و واحدهای ثبتی انجام می شود.
فصل اول تاریخچه : پیشینه تاریخی و تحولات اخیر مفهوم ثبت مالکیت املاک برای نخستین بار در استرالیا توسط شخصی به نام روبرت تورن که به علم حقوق آشنایی نداشت به طور فراگیر مطرح گردید .
این ایده زمانی در استرالیا مطرح شد که عدم ثبت املاک خصوصاًاز این جهت که دارای وسعت زیاد و اختلاف در مالکیت بودند ، منجر به مشکلاتی کی گردید و به همین دلیل در این کشور مورد استقبال قرار گرفته و به سرعت در تمام کشورهای تابع سیستم حقوقی کامن لا ، ثبت املاکآغاز گردید .
در انگلیس ثبت املاک در قرن بیستم شروع شد و تصویب قانون ثبت املاک در سال 1925 موجب جدایی ماهوی حقوق در این کشور با سایر کشورهای تابع حقوق انگلوساکسون شد ، به گونه ای که ایرلند جنوبی ، ایلات متحده آمریکا ، استرالیا ، کانادا و نیوزیلند دارای حقوق متفاوتی در این زمینه بوده و تنها ولز و ایرلند شمالی در این مورد با انگلستان دیدگاه حقوقی مشترکی دارند .
امروزه در انگلیس ثبت املاک به روشی صورت می گیرد که برای ثبت مالکیت سهام شرکت ها مقرر است و بر همین اساس بررسی اسناد در هنگام انجام معانلات جدید بر روی ملک به صورت دقیق مورد نیاز نیست و صرفاً مرجعی که ابتدائاً به ثبت اقدام ورزیده ، سند جدیدی را با مشخصات طرفین معامله صادر خواهد کرد .
این اعتقاد عمومی در انگلیس وجود دارد که ثبت املاک از دغدغه های ناشی از انتقال آنها می کاهد و موجب تسهیل معاملات می گردد .
قانون 1925 تدریجاً در مناطق مختلف انگلیس حکومت یافته و به موجب آیین نامه های مختلف در تمام این کشور و ولز اجرا شده است .
روند همه گیر شدن ثبت املاک در این کشور ادامه دارد به گونه ای از اول دسامبر 1990 مقرر گردید که باید تمام تصرفات مالکانه و اجاره های با بیش لز 21 سال سابقه در هنگام اقدام مالک به معامله بر ملک به ثبت برسند .
یکی از مشکلات موجود فرا راه ثبت املاک و امور ثبت اسناد رسمی به طور عام ، ابهام و پیچیدگی امر تشکیل و بایگانی پرونده های ثبتی و مقدار روز افزون تقاضا برای ثبت املاک می باشد که این موضوع در قانون ارتباطات الکترونیکی مصوب 200


مطالب دیگر:
📚مقاله آموزشی تفسیر سوره قلم📚مقاله آموزشی با كمر درد چه كنیم ؟📚مقاله آموزشی اپیدمیولوژی بالینی و كنترل بیماری های مرتبط با بیوتروریسم بیماری تب مالت ، Brucellosis📚مقاله آموزشی متن انگلیسی و ترجمه دو مقاله : (خطر: سرماخوردگی در پیش است) و ( نجات دادن خاک)📚مقاله آموزشی مقایسه روش های درمانی بیماری پارکینسون در طب جدید و طب سنتی و بررسی دو بیمار📚مقاله آموزشی آشنایی با بیماری آترواسكلروز ، تصلب‌ شرایین ، Atherosclerosis📚مقاله آموزشی ایدز و نوجوانان📚مقاله آموزشی آشنایی با بیماری ایدز📚مقاله آموزشی جنگ ایران و عراق و علل تداوم آن📚مقاله آموزشی بیماری اعتیاد ، خلأ معنوی📚مقاله آموزشی آشنایی با اعتیاد📚مقاله آموزشی عوامل مستعد كننده اعتیاد📚مقاله آموزشی اعتیاد ، ایدز و هپاتیت در زندان📚مقاله آموزشی بهداشت دوران بارداری📚مقاله آموزشی بهداشت صنعتی📚مقاله آموزشی تغذیه و بهداشت مواد غذایی📚مقاله آموزشی علوم بهداشت📚مقاله آموزشی تغذیه و پرورش شتر مرغ📚مقاله آموزشی اهمیت تغذیه در دوره سالمندی📚مقاله آموزشی جنگ خیبر📚مقاله آموزشی سعادت از دیدگاه اسلام و قرآن📚مقاله آموزشی علم دامپزشكی📚مقاله آموزشی جهاد دفاعی در قرآن📚مقاله آموزشی احتیاطات مراقبتی در بیماران تحت درمان با رادیوتراپی📚مقاله آموزشی امداد رسانی در فوریت های پزشكی