نمایش فایل*دانلود تحقیق ثبت املاک واسناد 37 ص*

دانلود ثبت املاک واسناد 37 ص,تحقیق ثبت املاک واسناد 37 ص,مقاله ثبت املاک واسناد 37 ص,ثبت املاک واسناد 37 صدانلود تحقیق ثبت املاک واسناد 37 ص|40108525|rfj|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق ثبت املاک واسناد 37 ص را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

مقدمه: ثبت املاک واسناد که موضوع قانون ثبت است مانند هر قانون دیگری از قبیل قانون مدنی و کیفری و غیر برای خود هدفی دارد که از اهداف عمده و اساسی ثبت املاک حفظ مالکیت مالکین و ذوی الحقوق نسبت به آنهاست تا از تجاوز و تعدی دیگرانان در امان بماند و مالکیت افراد از امنیت برخوردار باشد با این مقدمه و به موجب ماده 9 قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 26 اسفند 1310 مقرر گردید که از تاریخ تصویب قانون در نقاطی که اداره ثبت دارد ودر سایر نقاط پس ازتشکیل اداره ثبت کلیه اموال غیر منقول هر ناحیه به ثبت برسد و لذا عده کثیری از مردم در اجرای ماده 10 و11 قانون مذکور در وقت مقررمبادرت به ثبت املاک خود در اقصی نقاط کشور نموده اند .
نخستین قانونی که به دنبال آن سازمان ثبت به وجود آمد قانون سال 1302 بود پیش از آن قانونی به تصویب رسید اما تشکیلات ثبتی به وجود نیامد در سالهای بعد در قانون مصوب 1302 تغییرات و اصلاحاتی و الحاقاتی در آن بوجود آمد تا سال 1320 که در تاریخ 26/12/1310 قانون کنونی تصویب شد مقررات ثبت سال 1302 را با تمام الحاقات و اصلاحات آن تا سال 1310 ثبت عادی می گویند .
ثبت عمومی یا اجباری به لحاظ اینکه ثبت کردن ملک اجباری وعدم آن دارای ضمانت اجرای قوی بوده است که البته ازسال 1332 تغییری کرد که ازاین شدت کاسته و به جای آن جزای نقدی جایگزین شد.
اما بعد ازانقضاء مواعد مقرر کسانیکه موفق به ثبت املاک خود دراجرای ماده 11 قانون ثبت نشده اند می توانند برابر ماده 12 قانون مذکور نسبت به ملک خود تقاضای ثبت نماید .
روش کار ابتدا متقاضی بایستی تقاضای خود را با یک برگ استشهاد محلی که به تایید اهالی محل و همسایگان و مجاورین و معمرین رسیده باشد منضم به فتوکپی شناسنامه خود و سایر مدارک دیگر از قبیل قول نامه عادی یا هر مدرک مرسوم دیگری که در محل عرف است به اداره ثبت محل وقوع ملک تسلیم نماید.
دراستشهاد محلی یا قولنامه عادی بایستی حدود و مشخصات ملک بطوراجمال قید شود در صورتیکه متقاضی آنرا بطور عادی از دیگری خریداری نموده مشخصات فروشنده نیز بایستی قید شده باشد.
مسئول اداره ثبت بعد از بررسی ابرازی در صورتیکه آنها را کافی تشخیص داد دستور ثبت تقاضا را در دفتر اندیکاتور صادر و وقت بازدید و معاینه محلی را با توجه به دفتراوقات که در اختیار دارد تعیین و به متقاضی اعلام میدارد.
متصدی دفتر اندیکاتور پس از ثبت تقاضا در دفتر سوابق را جهت تشکیل پرونده و انجام امور مقدماتی مربوط به بایگانی ارسال میدارد.
مسئول بایگانی با مراجعه بدفتر توزیع اظهارنامه و سوابق امر عدم سابقه ثبت و مجهول بودن ملک را گواهی و در صورتیکه مقداری از سهام ملک مورد تقاضا قبلا ثبت شده باشد مقدار سهام مجهول باقیمانده را تعیین و مراتب را گواهی نماید.
تذکر1: دفتر توزیع اظهارنامه دفتری است که املاک بخشهای مختلف حوزه ثبتی هر شهرستان به ترتیب پلاک کوبی آن شماره گذاری گردیده.
سپس در وقت مراجعه متقاضی در روز مقرر متصدی بایگانی پرونده را نزد مسئول اداره ارسال و او با توجه به دفتر اوقات نماینده و نقشه برداری را جهت عزیمت به محل وقوع ملک به منظور تحقیقات محلی و احراز تصرف مالکان متقاضی و تنظیم صورت مجلس و ترسیم نقشه ملک تعیی


مطالب دیگر:
📂جزوه درسی دانشگاهی روش های اجرایی ساختمان درقالب فایل word در 35 صفحه و دارای 125 سوال و جواب تشریحی همراه با شکل های اجرایی📂نمونه سوال برق خودرو درجه دو فنی و حرفه ای📂تراکت سیاه و سفید پیرایش مردانه📂دانلود پاورپوینت خدمات الکترونیک قضایی📂پاورپوینت تحولات مهم در حکومت امام علی (ع)📂بودجه دولتی و سایر منابع تامین اعتبار📂دانلود پروژه کاربرد کامپیوتر در حمل و نقل📂دانلود فایل کارآموزی عمران (از تخریب تا بتون ریزی)📂دانلود فایل كالبدشناسی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی نریان📂تراکت سیاه سفید تعمیرگاه اتومبیل📂نمونه سوال گلیم بافی📂جزوه رتبه برترها (ادبیات)📂دانلود فایل آماده آگهی ترحیم جوان psd (اعلامیه ترحیم پدر)📂دانلود فایل لایه باز برچسب روغن زیتون قالب دار📂فایل لایه باز برچسب گلاب (لیبل گلاب)، برچسب عرقیات گیاهی psd📂دانلود طرح لایه باز قبض باسکول📂طرح لایه باز قبض موسسه حمل و نقل📂پاورپوینت اصلاح و بهسازی شیمیایی خاک بوسیله آهک در 63 اسلاید کاربردی و آموزشی کاملا قابل ویرایش📂مبانی نظری سبک های مدیریتی📂مبانی نظری اهمیت و مولفه های بهزیستی ذهنی📂مبانی نظری اختلالات یادگیری، مشکلات و اختلالات ریاضی📂مبانی نظری ارتباطات سازمانی📂مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی📂مبانی نظری تحقیق استرس شغلی، فشارهای سازمانی📂مبانی نظری اشتغال زنان روستایی و اقتصاد خانوار